Naposledy zobrazenéPotrebujete poradiť a

chcete urobiť objednávku?

Zavolajte nám!
cez pracovné dni
od 9.00 - 18.00
 
+ 421 918 347 290 - Bratislava
+ 421 911 65 77 66 - Košice
  
info@eurorelax.eu3roky.jpg

canadawood1.jpg
ce1.jpg 
iso.jpg
icon_rohs_Compliant_large.jpgInfrasauna COLUMBIA III+

VÝPREDAJ
Cena 939.00
Pôvodná cena 2 308.83
Zľava 59.33 %
Drevo:
Hemlock

Cena bez DPH 782.50
DPH 20.00 %
Záručná doba 3 roky
Výrobca eurorelax
Kód produktu SEK-CP3
DOSTUPNOSŤ skladom +2
KS

 AKCIA: SVETELNÁ TERAPIA ZDARMA!                    DOVOZ KURIÉROM ZDARMA!

  Infrakabína pre 3 osoby COLUMBIA III+

Prevedenie hemlock alebo kanadský céder            3roky.jpg   kanada_cl_1.jpg
Rozmery 1530x1100x1900 mm
Počet osôb 3
Počet infražiaričov 8 x karbon
Výkon 1960 W
Napájanie zásuvka na 230V / 16A
Prevádzková teplota 18 - 60 ℃
Ionizátor ÁNO
Ovládací panel vonkajší a vnútorný
Rádio FM/ CD ÁNO
Osvetlenie vonkajšie a vnútorné
Farebná svetelná terapia ÁNO
Dvere sklo


  
   Výhodou infrasauny COLUMBIA III+ oproti konkurenčným výrobkom je vybavenie ionizátorom kyslíka, ktorý slúži na zlepšenie kvality vzduchu v infrasaune. Tento prístroj obohatí vzduch veľkým množstvom záporne nabitých iónov (aniónov). Ióny obsiahnuté vo vzduchu majú veľmi priaznivý vplyv na naše zdravie.

Vedecké štúdie preukázali, že záporné častice – ióny obsiahnuté vo vzduchu majú veľmi priaznivý  vplyv na naše zdravie. Odborne sa tieto častice nazývajú anióny a podporujú celkovú látkovú výmenu, pozitívne pôsobia pri odbúravaní napätia a stresu a prinášajú telesnú a duševnú sviežosť. Nie náhodou sa najviac záporných iónov vyskytuje v blízkosti morí, vodopádov, hôr, borovicových lesov alebo vo vzduchu po búrke.

Ideálna koncentrácia pre človeka zodpovedá lesnému prostrediu a činí 2.000 iónov na cm3.  V uzavretých miestnostiach je však situácia tomuto ideálu veľmi vzdialená. V bytoch a kanceláriách sa naopak nachádza veľa zdrojov kladnej ionizácie. Znečistenie vzduchu pôsobením organických alebo anorganických vplyvov vedie k tomu, že vzduch obsahuje prebytok veľkých kladných iónov na úkor malých záporných iónov. Ak nedochádza pri obohacovaní vzduchu zápornými iónmi zároveň na čistenie vzduchu, veľké kladné ióny pohlcujú malé záporné ióny, neutralizujú ich a potom ako ťažké častice, napr. prach, klesajú a usadzujú sa na okolité plochy. Tým vám prinášame maximálnu pohodu a príjemný pocit z čistého vzduchu.

Princíp infrasauny:

Infrasauna uzrela svetlo sveta len pred niekoľkými desiatkami rokov, klasické fínske saunyalebo vlhké ruskej sauny počítajú  svoju históriu na pár storočí a turecké kúpele tu existovali dokonca už pred niekoľkými tisícročiami. Aj napriek tomu razantný nástup infrasáun vypovedá o ich širokej využiteľnosti a obľúbenosti najmä v rodinnom prostredí.

Klasickým príkladom efektu infra žiarenia je slnko, od ktorého to vlastne všetci poznáme: ak sme v tieni, vnímame reálnu teplotu vzduchu, ale ako náhle sa dostaneme na priame slnko, vďaka infražiareniu aj v rovnako teplom vzduchu pocítime rýchle zahrievanie organizmu. Ale pozor, nemýľme si infra lúče s UV žiarením, ktoré je vo väčších dávkach pre ľudský organizmus škodlivé.  Infra kabínysa nahrievajú na teplotu 40 až 60 stupňov Celzia, avšak v porovnaní napríklad s fínskou saunou, kde sa optimálne teploty pohybujú v rozmedzí 85 až 95 stupňov Celzia, pobyt v infrasaune zaťažuje ľudský organizmus oveľa menej. Preto ich môžu používať aj tí, ktorí do klasických sáun alebo kúpeľov zo zdravotných dôvodov nemôžu. Je dokázané, že užívatelia infrasauny sa potia dvakrát až trikrát viac ako počas obdobnej procedúry v saune, čo dovoľuje dosiahnuť lepšieho účinku na zdravotný stav.

Infra sauna a moderné bývanie. Máte moderne zariadený byt či dom? Objednajte si infrasaunu od nás! Inštalácia je jednoduchšie než si myslíte. Infrakabíny určené pre jednu alebo dve osoby nezaberú viac miesta ako jeden meter štvorcový, takže sa dá umiestniť v kúpeľni, spálni či na chodbe. Na rozdiel od klasických sáun a kúpeľov nepotrebujeme prívod vody ani kanalizačnej odtok a v rodinnom prevedení ani špeciálnu elektrickú prípojku so silným samostatným ističom - na uvedenie do prevádzky postačí obyčajná el. zásuvka do siete 230V.

Postup pri prehrievaní:

Čas predhriatia na prevádzkovú teplotu je závislý na veľkosti kabíny a pohybuje sa v rozmedzí 5 až 10 minút. Pri spustení kabíny a nastavenia požadovanej teploty máte čas na vlažnú sprchu, ktorá zvýši efekt potenia, ktorý je oproti klasickej saune dvakrát až trikrát intenzívnejší. Dôležitý je pri saunovaní aj pitný režim, dostatok tekutín totiž významne ovplyvňuje intenzitu potenia. Dĺžka pobytu v infrakabíne je individuálna a pohybuje sa v rozpätí 15 až 30 minút pri teplote 65 oC. Za túto dobu vaše telo spáli približne 700 kalórií absolútne bez záťaže. Začínajte kratšími intervalmi, ktoré môžete postupne predlžovať. Po uplynutí nastaveného času sa vykurovací systém automaticky odpojí.

Možno neviete, že...

Infračervené lúče sú bezpečné. Sú veľmi dôležité takmer pre každú súčasť života na našej planéte. Táto technológia je natoľko bezpečná, že sa používa už po mnoho rokov na pôrodných sálach nemocníc v inkubátoroch.

 • Pri použití infra sauny dýchate chladný vzduch, ale pritom cítite teplo.
 • Ak si neželáte spotiť sa, môžu byť dvere otvorené.
 • Doba pobytu v infrasaune je závislá od Vašich pocitov, bežne sa odporúča cca 20-40 min pri teplotách 50-60 ° C.
 • Použitie infrasauny je vhodné pri prevencii, liečbe a rehabilitácii.
 • Infrasaunu môžu používať pri nižšej teplote aj ľudia so zdravotnými problémami, ako sú kardiaci alebo astmatici.
 • Napomáha pri liečbe reumatizmu, artritíde, akné, insomnia, ochorenia uší, bolesti v krku, ekzémov.
 • Zlepšuje prekrvenie kože, čo je podmienku pre jej vzhľad.
 • Čistí kožu do hĺbky, odstraňuje z nej nečistoty a odumreté kožné bunky, čím ju zanecháva mäkkú a hebkú.
 • Zlepšuje elasticitu a napätie kože.
 • Pomáha hojiť otvorené rany, zmenšuje jazvy.
 • Prehrieva tkanivo do hĺbky, tým pomáha k odstráneniu celulitídy.
 • Používanie infračervenej kabíny urýchľuje akýkoľvek program proti celulitíde.

Urobte niečo pre svoje zdravie!

Kúpte si infrasaunu. Cieľom infrasáun i sáun je prehriatie ľudského organizmu s cieľom zlepšiť prekrvenie jednotlivých partií tela a stimulovať potenie, pri ktorom sa spolu s kvapkami potu z našej telesnej schránky vyplavujú toxické látky, ťažké kovy, karcinogény, nikotín a mnoho ďalších škodlivín. Intenzívne prekrvenie všetkých orgánov a pohybového aparátu zase zlepšuje látkovú výmenu v tele, v dôsledku čoho dochádza k dôkladnej očiste a obnove organizmu, ustupuje únava, zvyšuje sa fyzická a intelektuálne výkonnosť a tiež odolnosť proti chorobám.

Infrasauny od EuroRelax

Poprední svetoví výrobcovia ponúkajú dizajnovo veľmi zaujímavé až extravagantné prevedenie vonkajšieho vzhľadu kabín z drahých exotických drevín. Takéto kusy sa dajú dobre zladiť s vybavením moderného domu. Nie je nutné sa obávať nadmerného tepelného vyžarovania do obytného priestoru. Infražiariče totiž pôsobia na ľudské tkanivo cielene, preto nie je potrebné tak vysoké teploty ako v klasických saunách, ale úplne stačia teploty okolo 60 stupňov Celzia. Preto ani po dvadsať až štyridsať minútovej procedúre nehrozí, že sa po otvorení kabíny do obývacieho priestoru vyhrnie horúci a ešte vlhký vzduch. Kabíny sú v stropnej časti opatrené jedným až dvoma malými ventilátormi, tie ale iba zabezpečujú výmenu vydýchaného vzduchu. To znamená, že ani pri umiestnení kabíny do spálne sa nezhoršia podmienky pre zdravý spánok.

Saunovanie si môžeme dopriať aj dvakrát denne, ale asi len málo milovníkov si dopraje túto relaxáciu každý deň. Snáď raz, maximálne dvakrát týždenne. Okrem iného aj kvôli časovej náročnosti. V saune trvá hodinu aj viac, než sa priestor dôkladne prehreje. To v infrakabíne si môžeme tepla užívať už po piatich až pätnástich minútach od uvedenia do prevádzky. Infražiarenia v infrakabinách sa líšia od horúceho vzduchu alebo pary najmä tým, že infražiarenie pôsobí na telesné tkanivo do hĺbky, kým para alebo horúci vzduch ovplyvňuje predovšetkým povrchové vrstvy tela.

Tip:

Systém infrasauny umožňuje i prehrievanie tela v oblečení, napríklad pred zvýšenou telesnou námahou, pred náročnými športovými výkonmi alebo iba pred odchodom do chladného počasia.

Vedeli ste že…

v našich infrasaunách Vás jedno saunovanie stojí iba 0,25 €?

Vaše meno:


Váš e-mail:   


Váš telefón:   


Správa:   


Opíšte bezpečnostný kód:   
nový kód
Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom