Sauna vs. Infrasauna
Aký je rozdiel medzi saunou a infrasaunou?
Infrasauna používa infračervené žiarenie pre priame prehrievanie ľudských tkanív do hĺbky cca 4 cm. Žiarenie je nastavené čo najbližšie ľudskému žiareniu tak, aby naše telo mohlo absorbovať až 93% infračerveného žiarenia.
Sauna je závislá na nepriamom pôsobení tepla: vedenie tepla v kvapalnom a plynnom prostredí a druhá priamy kontakt medzi ohriatym plynom a pokožkou, ktoré na nás majú ozdravujúci účinok. V infrasaune menej ako 20% infračervenej energie ohrieva vzduch, čo ponecháva vyše 80% na priamy ohrev nášho tela. Preto infra sauna na báze infračerveného žiarenia prehrieva ľudské telo do väčšej hĺbky a oveľa efektívnejšie ako tradičná sauna.
Väčšina infračervenej energie je primárne spotrebovaná na priamu premenu na energiu tepelnú, zatiaľ čo u tradičnej sauny dochádza k nadmernému ohrevu vzduchu, ktorý následne povrchovo zahrieva našu pokožku. Tento zásadný rozdiel vysvetľuje mnoho výhod dosiahnuteľných iba používaním infrasáun, ktorý nie je možné dosiahnuť v tradičnej saune.
Infračervená energia produkovaná infračervenými lúčmi vylučuje z tela až 3x väčší obsah škodlivých látok v porovnaní s tradičnou saunou. Infračervené lúče pracujú s teplotou vzduchu v rozmedzí 30 - 60 ° C, zatiaľ čo tradičné sauna pracuje s teplotou v rozmedzí 90 - 105 ° C. Nižšie teploty vzduchu sú dôležité pre ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom, pretože toto riziko sa pri vysokých teplotách v tradičných saunách veľmi zvyšuje.
V infračervených kabínach, kde teploty dosahujú teploty 30 - 60 ° C je tiež oveľa príjemnejšie dýchanie, než je tomu v tradičných saunách.
Infra sauny sú jednoduchšie a príjemnejšie ako tradičné sauny. Predhriatie tradičnej sauny trvá 30 - 90 min, čo je robí málo praktickými. Predhriatie infračervenej kabíny za izbovej teploty trvá asi 5 - 10 min. Ďalšou výhodou sú výrazne znížené prevádzkové náklady.